Svatba Marcely a Giuliana

2. prosince 2018|VŠECHNY ČLÁNKY, NAŠE SVATBY|

Marcelka mne oslovil 5 měsíců před svatbou. Měla již vybrané místo, Chateau St. Havel, kde se měl konat svatební obřad a hostina. Marcelka pracuje v beauty oboru a má vytříbený vkus. Přála si výzdobu v jednoduchém, čistém stylu. Zároveň je její nastávající Ital, takže si přála začlenit i některé italské prvky. Základní barevnost jsem zvolila bílo zelenou, doplněnou květy v pastelových barvách.
Pro svatební obřad jsem navrhla slavobránu ve tvaru kruhu, která byla letošní sezonu velice populární. Kruh jako symbol nekonečna, což představují i snubní prsteny.

 

Stoly na svatební hostině jsme ozdobily kombinací vysokých a nízkých květinových aranží se zlatými doplňky.
Na prostření stolů ráda používám tzv. „klubáky“, což jsou velké talíře, které se zakládají na stoly, na ně se dává menu, ubrousek a dále pak další talíře s jídlem. Stůl pak vypadá více zaplněně a působí to luxusně.

Svatební tiskoviny jsem navrhly s florálním motivem, pečetí a velmi moderním pauzákem. Kolekce zahrnovala svatební oznámení, jmenovky a meníčka. Floristé pak zajistili zrcadlo ve zlatém rámu a bílou fixou nadepsali program svatby a zasedací pořádek.

Nevěsta zvolila jednoduchý výčes, který dal vyniknout krásným hedvábným šatům s důmyslnou krajkou na zádech. Svatební kytice v barvách svatby pak krásně doplnila její křehkost a noblesu. Další kytice jsme objednali pro maminky, svědkyni a pro družičku věneček.

Svatební dort jsme vybrali seminaked dozdobený podzimním ovocem a živými květy. Každé patro mělo jinou příchuť. Redvelvet, ořechová a čokoládová příchuť. Trošku jsme s tím bojovaly, protože korpus u jednotlivých pater měl jinou barvu, což je u polonahých dortů problém, ale cukrářka si s tím nakonec skvěle poradila. Na sweet bar jsme vybraly kombinaci italských a moravských specialit. Hosté si tak skvěle pochutnali.

Největším „highlight“ svatby byl rozhodně Proseccovan. Naše super novinka. Proseccovan je malé autíčko Piaggio, ze kterého skvělí manželé Žáčkovi stáčejí sekt. Nejenže jejich sekt z malého italského vinařství skvěle chutná, ale ještě si popovídají s hosty a rozviřují dobrou náladu. Autíčko mají krásně nastajlované, dekorované olivovníkem a stylovými židličkami.

Největším překvapením dne byla slivovice, kterou tatínek nevěsty zakopal v den, kdy se Marcelka narodila, a vykopal pár dní před svatbou, aby ji mohl nalít svatebním hostům. Byl to velmi dojemný okamžik. Po proslovech následovala vynikající svatební hostina.

Svatby Marcelky a Giuliana se velmi vydařila. Celou dobu vládla skvělá a veselá nálada, hosté se perfektně bavili. Pro hosty jsme připravily spoustu zajímavých aktivit. Balonková přání, Bubble show a fotokoutek.
Marcelko a Giuliano, moc děkujeme za úžasnou spolupráci.